Հայ
LIVE
Ե
Ե
Չ
Հ
Ու
Շ
Կ
01:00 - դասական երաժշտություն 02:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ (կրկնություն) 03:00 - դասական երաժշտություն 04:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ) 05:00 - դասական երաժշտություն 08:00 - Աղոթքներ 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն) 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը 10։00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը 12:00 - Աղոթքներ 12:02 - Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն) 15:00 - դասական երաժշտություն 16:00 - Նոր գրքեր 16:40 - դասական երաժշտություն 20:00 - Աղոթքներ 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն) 21:00 - Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի (կրկնություն) 22:00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն (կրկնություն) 23:30 - դասական երաժշտություն 23։00 - Նոր գրքեր 24:00 - Աղոթքներ 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն)
04:00 - Գրական ընտրանի (կրկնություն), 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Գոհար Կարապետյանը, 10:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Գոհար Կարապետյանը, 12:00 - Աղոթքներ, 12:02 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ, 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Գոհար Կարապետյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Գրական ընտրանի, 16:10 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ), 22:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ (կրկնություն), 23:00 - Գրական ընտրանի (կրկնություն), 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 10։00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 12:00 - Աղոթքներ, 12:02 - Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի, 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Նոր գրքեր, 16:40 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի (կրկնություն), 22:00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն (կրկնություն), 23:30 - դասական երաժշտություն, 23։00 - Նոր գրքեր, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 04:40 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Տաթեվիկ Հայրապետյանը, 10:00 - Ակունք, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Տաթեվիկ Հայրապետյանը, 12:00 - Աղոթքներ, 12:02 - Հոգեվոր զրույցներ (ուղիղ եթեր), 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Տաթեվիկ Հայրապետյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Ինչ են ասում նշանավոր մարդիկ Աստվածաշնչի մասին, 16:30 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 22:00 - Ակունք (կրկնություն), 23:00 - Ինչ են ասում նշանավոր մարդիկ Աստվածաշնչի մասին, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Գոհար Կարապետյանը, 10:00 - Արվեստի երանգներ, 10:30 - Ուղիղ եթերում է՝ Գոհար Կարապետյանը, 12:00 - Աշխարհայացք, 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Գոհար Կարապետյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Բնանկարի հայ վարպետները, 17:00 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Աշխարհայացք (կրկնություն), 22:00 - Արվեստի երանգներ, 23:00 - Բնանկարի հայ վարպետները, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 10:00 - Հայելի, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Երաժշտական թատրոնի գոհարներ, 19:30 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - դասական երաժշտություն, 22:00 - Հայելի (կրկնություն), 22:30 - դասական երաժշտություն, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 02:30 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - դասական երաժշտություն, 10:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ), 11:00 - դասական երաժշտություն, 12:00 - Ոսկեփորիկ, 12:15 - դասական երաժշտություն, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ, 16:15 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 22:00 - Ոսկեփորիկ, 22:15 - դասական երաժշտություն, 23:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ (կրկնություն), 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն),
ծրագրեր
Երկուշաբթի 08:02, 20:02
Երեքշաբթի 08:02, 20:02
Չորեքշաբթի 08:02, 20:02
Հինգշաբթի 08:02, 20:02
Ուրբաթ 08:02, 20:02
Շաբաթ 08:02, 20:02
Կիրակի 08:02, 20:02
«Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն)
Երկուշաբթի 14:00, 24:02
Երեքշաբթի 14:00, 24:02
Չորեքշաբթի 14:00, 24:02
Հինգշաբթի 14:00, 24:02
Ուրբաթ 14:00, 24:02
Շաբաթ 14:00, 24:02
Կիրակի 14:00, 24:02
«Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն)
Չորեքշաբթի 10:00, 22:00
Հինգշաբթի 02:00
Ակունք
Երկուշաբթի 08:00, 12:00, 20:00, 24:00
Երեքշաբթի 08:00, 12:00, 24:00
Չորեքշաբթի 08:00, 12:00, 20:00, 24:00
Հինգշաբթի 08:00, 20:00, 24:00
Ուրբաթ 08:00, 20:00, 24:00
Շաբաթ 08:00, 20:00, 24:00
Կիրակի 08:00, 10:58, 20:00, 24:00
Աղոթքներ
Հինգշաբթի 12:00, 21:00
Ուրբաթ 04:00
Աշխարհայացք
Հինգշաբթի 10:00, 22:00
Ուրբաթ 02:00
Արվեստի երանգներ
Հինգշաբթի 16:00, 23:00
Բնանկարի հայ վարպետները
Երկուշաբթի 04:00, 16:00, 23:00
Գրական ընտրանի
Ուրբաթ 16:00
Կիրակի 16:00
Երաժշտական թատրոնի գոհարներ
Չորեքշաբթի 16:00, 23:00
Ինչ են ասում նշանավոր մարդիկ Աստվածաշնչի մասին
Երեքշաբթի 10։00, 22:00
Չորեքշաբթի 02։00
Համաշխարհային դասական երաժշտություն
Երկուշաբթի 10:00, 22:00
Երեքշաբթի 02:00
Հայ կոմպոզիտորներ և կատարողներ
Ուրբաթ 10:00, 22:00
Շաբաթ 02:00
Հայելի
Շաբաթ 16:00, 23:00
Կիրակի 04:00
Հայկական վանքեր և սրբատեղիներ
Երեքշաբթի 09:00, 11:00, 13:00
Ուրբաթ 09:00, 11:00
Հանդիպում ուղիղ եթերում Օլյա Նուրիջանյանի հետ
Չորեքշաբթի 12:02, 21:00
Հինգշաբթի 04:00
Շաբաթ 21:00
Հոգեվոր զրույցներ
Երկուշաբթի 12:02, 21:00
Երեքշաբթի 04:00
Շաբաթ 10:00
Հոգեվոր զրույցներ համատես Ավետարանների շուրջ
Երեքշաբթի 16:00, 23։00
Նոր գրքեր
Շաբաթ 12:00, 22:00
Կիրակի 02:00
Ոսկեփորիկ
Երեքշաբթի 12:02, 21:00
Չորեքշաբթի 04:00
Կիրակի 10:00, 21:00
Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի
Նախաձեռնություններ Հարցախաղ Մեդիա «Վէմ» ակումբ արտադրանք
Հեղինակ` Սարգիս Նաջարյան
Հաղորդման ժամանակացույց
Հինգշաբթի - 16:00, 23:00
Բնանկարի հայ վարպետները

Նկարիչ-բանասեր Ռաֆայել Շիշմանյանի «Բնանկարն ու հայ նկարիչները» գրքի հիման վրա «Վեմ» ռադիոկայանը պատրաստել է «Բնանկարի հայ վարպետները» հաղորդաշարը, որում ներկայացվում են 19-ից 20-րդ դարերում  Ռուսաստանում, Կովկասում,  արտասահմանի հայկական գաղթօջախներում ապրած և ստեղծագործած հայ նշանավոր գեղանկարիչների կյանքն ու գործունեությունը: Հաղորդումը պատրաստել և կարդում է Սարգիս Նաջարյանը:

Բաժանորդագրվել
1/9
25 Մայիս Սեդրակ Առաքելյան

Հաղորդումը ներկայացնում է հայ գեղանկարիչ Սեդրակ Առաքելյանի (1884-1942) կյանքն ու գործունեությունը։

1/9
2/9
3/9
4/9
5/9
6/9
7/9
8/9
9/9
1/6
18 Մայիս Վրթանես Ախիկյան

Հաղորդումը ներկայացնում է հայ գեղանկարիչ Վրթանես Ախիկյանի (1872-1936) կյանքն ու գործունեությունը։

 

1/6
2/6
3/6
4/6
5/6
6/6
1/4
11 Մայիս Հմայակ Արծաթբանյան

Հաղորդումը ներկայացնում է հայ գեղանկարիչ Հմայակ Արծաթբանյանի (1876-1920) կյանքն ու գործունեությունը։

1/4
2/4
3/4
4/4
1/1
04 Մայիս Հմայակ Յակոբյան

Հաղորդումը ներկայացնում է հայ գեղանկարիչ Հմայակ Յակոբյանի (1871 - 1939) կյանքն ու գործունեությունը։

 

1/1
1/1
27 Ապրիլ Եղիշե Թադևոսյան

Հաղորդումը ներկայացնում է հայ գեղանկարիչ Եղիշե Թադևոսյանի (1870-1936) կյանքն ու գործունեությունը։

1/1
1/1
20 Ապրիլ Խաչատուր Տեր-Մինասյան

Հաղորդումը ներկայացնում է հայ գեղանկարիչ Խաչատուր Տեր-Մինասյանի (1870-1906) կյանքն ու գործունեությունը։

1/1
1/1
13 Ապրիլ Ստեփան Աղաջանյան

Ստեփան Աղաջանյանը հայ դասական գեղանկարիչ և ԽՍՀՄ ժողովրդական նկարիչ է եղել։ Ծնվել է 1863 թվականի դեկտեմբերի 16-ին Շուշիում, դերձակի ընտանիքում։ Սովորել է Շուշիի թեմական դպրոցում (1872-1881) և ռուսական ռեալական ուսումնարանում (1881-1884)։ 1884 թվականին մեկնում է Բաքու, 1886 թվականին՝ Ֆրանսիա։ Հիմնավոր նկարչական կրթությունը ստացել է 1886-1890 թվականներին Մարսելի նկարչական ստուդիայում, ապա Փարիզի Ժյուլիան ակադեմիայում՝ 1897-1900 թվականներին, պրոֆեսորներ Բ. Կոնստանի և Ժ. Պ. Լորանսի արվեստանոցում։

1/1
1/1
06 Ապրիլ Վարդգես Սուրենյանց

Վարդգես Սուրենյանցը ականավոր հայազգի նկարիչ է, հայ ազգային պատմանկարչության հիմնադիրը։ Ծնվել է 1860 թվականին Ախալցխայում, հոգևորականի ընտանիքում։ Նախնական կրթությունը ստացել է Լազարյան ճեմարանում, այնուհետ շարունակել ուսումը Մոսկվայի մեծ հեղինակություն ունեցող գեղանկարչության, քանդակագործության և ճարտարապետության ուսումնարանի ճարտարապետության բաժնում։ Իբրև նկարիչ ձևաորվել է Մյունխենի կայսերական ակադեմիայում։

1/1
1/1
30 Մարտ Գևորգ Բաշինջաղյան

Գևորգ Բաշինջաղյանը հայ նկարիչ, գրող, հասարակական գործիչ է, ազգային ռեալիստական բնանկարչության հիմնադիրը։ 1876-1878 թթ. սովորել է Թբիլիսիի գեղանկարչության և քանդակագործության դպրոցում, 1879-1883 թթ.՝  Սանկտ Պետերբուրգի գեղարվեստի ակադեմիայում, աշակերտել նշանավոր գեղանկարիչ Մ.Պ. Կլոդտին։ 1884 թվականին մեկնել է Իտալիա, ծանոթացել Վերածննդի և հետագա շրջանների եվրոպական արվեստին, ճանապարհորդել Շվեյցարիայում։

1/1
1/1
23 Մարտ Հարություն Շամշինյան

 Հարություն Շամշինյանի (1856-1914) կյանքը և գործունեությունը

1/1
1/1
16 Մարտ Ստեփան Ներսիսյան

Ստեփան Ներսիսյանի (1820-1884) կjանքը և գործունեությունը

1/1
1/1
09 Մարտ Մանուկ (Էմանուել) Մահտեսյան

Մանուկ Մահտեսյան (1857-1908) կյանքը և գործունեությունը

 

1/1
1/1
02 Մարտ Յովհաննես Այվազովսկի (մաս 4)

Այվազովսկու նկարչական գործունեությունը Փարիզում և ընտրած թեմաների բազմազանությունը

1/1
1/1
23 Փետրվար Յովհաննես Այվազովսկի (մաս 3)

Յովհաննես Այվազովսկու ռազմանկարները

1/1
1/1
16 Փետրվար Յովհաննես Այվազովսկի (մաս 2)

Ստեղծագործական բեղուն տարիներ

1/1
1/1
09 Փետրվար Յովհաննես Այվազովսկի (մաս 1)

Կենսագրական ծանոթություններ և ուսանողական շրջան

1/1
1/1
02 Փետրվար Նախաբան (մաս 5)

Հինգ հաղորդումից բաղկացած «Նախաբան» բաժնում ներկայացվում է բնանկարչական արվեստի պատմությունն ու զարգացումը, որն ընդգրկում է 19-րդ դարում և 20-րդ դարի առաջին քառորդում ապրած աչքի ընկնող հայ նկարիչների կյանքն ու գործունեությունը:

 

1/1
1/1
26 Հունվար Նախաբան (մաս 4)

Հինգ հաղորդումից բաղկացած «Նախաբան» բաժնում ներկայացվում է բնանկարչական արվեստի պատմությունն ու զարգացումը, որն ընդգրկում է 19-րդ դարում և 20-րդ դարի առաջին քառորդում ապրած աչքի ընկնող հայ նկարիչների կյանքն ու գործունեությունը:

 

1/1
1/1
19 Հունվար Նախաբան (մաս 3)

Հինգ հաղորդումից բաղկացած «Նախաբան» բաժնում ներկայացվում է բնանկարչական արվեստի պատմությունն ու զարգացումը, որն ընդգրկում է 19-րդ դարում և 20-րդ դարի առաջին քառորդում ապրած աչքի ընկնող հայ նկարիչների կյանքն ու գործունեությունը:

 

1/1
1/1
12 Հունվար Նախաբան (մաս 2)

Հինգ հաղորդումից բաղկացած «Նախաբան» բաժնում ներկայացվում է բնանկարչական արվեստի պատմությունն ու զարգացումը, որն ընդգրկում է 19-րդ դարում և 20-րդ դարի առաջին քառորդում ապրած աչքի ընկնող հայ նկարիչների կյանքն ու գործունեությունը:

 

1/1
1/1
05 Հունվար Նախաբան (մաս 1)

Հինգ հաղորդումից բաղկացած «Նախաբան» բաժնում ներկայացվում են բնանկարչական արվեստի պատմությունն ու զարգացումը և 19-րդ դարում ու 20-րդ դարի առաջին քառորդում ապրած հայ նշանավոր նկարիչների կյանքն ու գործունեությունը:

1/1
Հետադարձ կապ
Փավստոս Բուզանդի փող., 1/3, Հայաստան 0010, Երեվան, Հեռ.՝ (+374 10) 54 88 70; (+374 10) 58 52 49